США: радник із нацбезпеки виступив на захист Трампа, який повідомив Росії дані розвідки

У США радник Білого дому з національної безпеки Герберт Раймонд МакМастер заявив, що президент США Дональд Трамп мав рацію, коли повідомив міністрові закордонних справ Росії розвідувальну інформацію про екстремістське угруповання «Ісламська держава».

Як сказав МакМастер журналістам, інформація, яку Трамп надав Лаврову, була цілком придатною для повідомлення і цілковито базувалася на даних із відкритих джерел.

«Президент ні в якому разі не скомпрометував ніяких джерел чи методів розвідки в перебігу цієї розмови», – сказав радник журналістам.

Сам Трамп раніше у вівторок підтвердив повідомлення преси, що надав Лаврову дані про тероризм і безпеку авіаперевезень, і наголосив, що як президент мав «абсолютне право» на це. Але Білий дім уже заперечував, що ця інформація була таємною.

У Росії теж назвали «нісенітницею» повідомлення, що Трамп надав Лаврову таємну інформацію.

У понеділок видання The Washington Post і The New York Times повідомили, що Трамп під час зустрічі з Лавровим у Білому домі у Вашингтоні минулого тижня передав йому таємну інформацію, що потенційно ставить під загрозу джерело і методи роботи розвідки щодо угруповання «Ісламська держава». Ішлося про плани екстремістів використовувати ноутбуки для підриву пасажирських літаків. За даними преси, ця інформація була надана партнером США, який не давав Вашингтонові дозволу ділитися цим матеріалом із Москвою. Такі дії Трампа, стверджують джерела, ставлять під загрозу союзника, який має доступ до внутрішніх процесів в угрупованні «Ісламська держава». Співрозмовники видань висловили побоювання, що розкриття цієї інформації підірве довіру союзника США, а Росія може зірвати його розвідувальну операцію.ваш коментар