Колишній директор ФБР очолить розслідування імовірних зв’язків Росії та кампанії Трампа

Міністерство юстиції США 17 травня призначило колишнього директора ФБР Роберта Мюллера спеціальним радником із розслідування імовірних зв’язків між Росією і представниками виборчої кампанії президента Дональда Трампа в 2016 році.

Заступник міністра юстиції США Род Розенстін сказав, що вирішив призначити спеціального адвоката не тому, що «злочини були скоєні або судове переслідування є виправданим», а тому, що «спеціальний радник необхідний для того, щоб американський народ мав повну впевненість у результатах» розслідування. «Громадський інтерес вимагає від мене, щоб передати це розслідування під керівництво людини, яка має певний ступінь незалежності від звичайної субординації», – додав заступник міністра юстиції США.

Спеціальний радник вважається незалежним, оскільки має право проводити розслідування зі співробітниками на його власний вибір і без будь-яких вимог щодо консультацій або інформування міністерства юстиції і Білого дому про хід розслідування.

Критики адміністрації Трампа вважають, що Білий дім міг намагатися впливати на здійснюване міністерством юстиції розслідування, яке ФБР розпочала торік. Ці побоювання посилилися у травні, коли президент Трамп звільнив директор ФБР Джеймса Комі.

Наступні питання виникли 16 травня, коли з’явилися повідомлення, нібито Трамп пропонував Комі закінчити розслідування зв’язків колишнього радника з національної безпеки Майкла Флінна з Росією.ваш коментар