США закликали до тиску на Іран через «неприйнятну» поведінку

Державний секретар США Рекс Тіллерсон закликав до тиску на Іран через «неприйнятну», за його словами, поведінку Тегерана і звинуватив Іран у продовженні «гегемоністської діяльності в регіоні».

Виступаючи на прес-конференції у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді після зустрічі з саудівським колегою, Тіллерсон заявив: «Ми продовжимо наші дії шляхом санкцій, і ми продовжимо заохочувати інших членів світової спільноти теж здійснювати такі дії, щоб Іран зрозумів, що чинить неприйнятно».

Тема Ірану була серед порушених на саміті в Ер-Ріяді з участю президента США Дональда Трампа, який перебуває там із дводенним візитом, і понад п’яти десятків керівників арабських і мусульманських держав.

Виступаючи на Арабсько-ісламсько-американському саміті раніше в неділю, Трамп, зокрема, звинуватив Іран у розпалюванні «конфлікту на релігійному ґрунті й терору», в фінансуванні, озброєнні й навчанні шиїтських угруповань, що, за його словами, несуть «руйнування й хаос» у регіоні від Лівану до Іраку, а також у підтримці режиму президента Сирії Башара аль-Асада, який, за словами президента США, саме завдяки підтримці Тегерана чинить «невимовні злочини» в перебігу громадянської війни у своїй країні.

«Доки іранський режим не забажає стати партнером у досягненні миру, всі свідомі держави мають співпрацювати над тим, щоб ізолювати його», – сказав президент США.

Король Саудівської Аравії, яка теж вбачає загрозу від участі Ірану в низці регіональних конфліктів, від Сирії до Ємену, Салман, зі свого боку, заявив на саміті: «Іранський режим є лідером світового тероризму».

Раніше в неділю Трамп провів в Ер-Ріяді окрему зустріч із керівниками країн-членів Ради співпраці Перської затоки. Ці шість країн – Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, Саудівська Аравія і Об’єднані Арабські Емірати – є традиційними союзниками США.

Нинішній закордонний візит Дональда Трампа є для нього першим на посаді президента США. В його перебігу він після Саудівської Аравії має відвідати також Ізраїль, Ватикан, а також узяти участь у саміті керівників країн «Групи семи» на Сицилії в Італії і потім у зустрічі НАТО у Брюсселі.ваш коментар