ПАРЄ хоче обмежити право Аграмунта очолювати заходи, але не може відправити його у відставку – Ар’єв

У п’ятницю 2 червня у Парижі регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи розглядатиме внесення змін до процедури імпічменту президента та віце-президента асамблеї. Про це Радіо Свобода повідомив один з учасників засідання Бюро ПАРЄ, голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв.

«На жаль, ця процедура зможе бути застосована лише проти наступного президента ПАРЄ, а юридичних механізмів для відставки чинного президента Педро Аграмунта без його згоди немає», – зазначив Ар’єв. Він також наголосив, що у п’ятницю розглядатиметься можливість вже зараз обмежити право президента асамблеї, якому висловлено недовіру, очолювати заходи в рамках ПАРЄ.

«Зараз йде серйозна дискусія щодо подальших дій всередині Єдиної народної партії, яка делегувала пана Аграмунта на головування. Можу сказати, що на наступному засіданні у Стразбурзі до нього не буде такого толерантного ставлення», – відзначив голова української делегації в ПАРЄ.

Українська делегація від початку виступала за відставку Педро Аграмунта, який у березні відвідав Сирію разом з делегацією російських депутатів. Недовіру чинному президентові висловили чотири з п’яти політичних груп ПАРЄ. Група Єдиної народної партії вирішить долю президентства Аграмунта на голосуванні під час чергової зустрічі ПАРЄ, яка розпочнеться 26 червня.

Після критики на свою адресу Аграмунт вибачився за поїздку. За даними члена української делегації в ПАРЄ Ірини Геращенко, 28 квітня Аграмунт мав намір добровільно подати у відставку, однак він цього не зробив.ваш коментар