Саудівська Аравія, Бахрейн, ОАЕ і Єгипет розірвали дипломатичні відносини з Катаром

Саудівська Аравія, Бахрейн, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) і Єгипет повідомили про розірвання дипломатичних відносин і всіх наземних, морських та повітряних контактів з Катаром через «тероризм» і «кричуще порушення» міжнародного права.

У заяві від 5 червня, поширеній Саудівською Аравією, йдеться, що було ухвалено рішення про «захист національної безпеки» в час, коли Бахрейн звинуватив Катар в підтримці тероризму і втручанні у внутрішні справи Бахрейну. Громадянам Катару виділено 14 днів, щоб вони могли покинути Бахрейн.

Офіційне агентство Саудівської Аравії заявило, що країна вирішила розірвати відносини з Катаром «виходячи зі здійснення свого суверенного права, гарантованого міжнародним правом і захистом національної безпеки від небезпек тероризму і екстремізму».

Бахрейн заявив, що розірвав відносини тому, що держава Катар «продовжує дестабілізувати безпеку і стабільність Королівства Бахрейн і втручатися в його справи».

Єгипет заявив, що зірвав зв’язки через «підтримку» Катаром терористичних угруповань, повідомляє державне інформаційне агентство цієї країни.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон закликав держави Перської затоки залишатися згуртованими і подолати свої розбіжності. «Ми, безумовно, будемо заохочувати сторони примиритися і вирішити ці розбіжності», – сказав він 5 червня.

Відносини між Катаром і країнами-сусідами в регіоні давно напружені. Країни Перської затоки вважають Катар занадто близьким до Ірану та ісламських угруповань, таких як «Брати-мусульмани».

В інформаційному агентстві Катару повідомили, що невелика країна Перської затоки відкликала своїх послів з Бахрейну, Єгипту, Кувейту, Саудівської Аравії і Об’єднаних Арабських Еміратів через «напруженість» з адміністрацією президента США Дональда Трампа.

У 2014 році Саудівська Аравія, ОАЕ і Бахрейн відкликали своїх послів з Катару в знак протесту проти його підтримки угруповання «Брати-мусульмани», яке деякі керманичі в Перській затоці розглядають як загрозу їхньому правлінню.ваш коментар