У Гонконзі протестують проти ідеї влади екстрадувати засуджених до материкового Китаю

Тисячі здебільшого молодих демонстрантів перекрили 12 червня урядовий квартал у Гонконзі, протестуючи проти ухвалення законопроекту щодо екстрадиції обвинувачених осіб до материкового Китаю для судового розгляду.

Протестувальники, зокрема, зібралися біля офісів голови Адміністрації Гонконгу Керрі Лам. На заваді їм стали сотні поліцейських і спецпризначенців.

Минулими вихідними у Гонконзі теж проходили масові акції протесту, які, за даними організаторів, зібрали на вулицях понад мільйон людей.

Після 1997 року, коли Британія повернула місто під суверенітет Китаю, Гонконгу було гарантоване право зберігати власний соціальний, правовий та політичний лад протягом 50 років. Однак Комуністична партія Китаю все частіше вдається до ухиляння від угоди, нав’язуючи Гонконгу непопулярні правові зміни.

На сьогодні були заплановані другі дебати щодо законопроекту про екстрадицію у 70-місній Законодавчій раді Гонконгу, що контролюється пропекінською більшістю. Остаточне голосування щодо законопроекту заплановане на 20 червня.ваш коментар